AktualityAktuality

Zasedání zastupitelstva

Na úřední desce byla zveřejněna pozvánka na zasedání zastupitelstva, které se koná ve čtvrtek 28.1.2021 v 18.00 hodin v zasedací místnosti úřadu městyse.

ZTRÁTY A NÁLEZY

- klíč s oranžovou krytkou

- svazek tří klíčů

Finanční úřad - přiznání k dani z nemovitých věcí

Na úřední desce byly zveřejněny kontakty, na kterých je nabízena pomoc s vyplněním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí tak, aby občané nemuseli podstupovat rizika spojená s osobní přítomností na finančním úřadě.

Obecní knihovna

bude do odvolání zavřena.

Městský úřad Třebíč

Omezení úředních hodin:

pondělí: 8.00 - 13.00

středa: 11.00 - 16.00

ÚŘEDNÍ HODINY ÚŘADU MĚSTYSE ROKYTNICE NAD ROKYTNOU OD 12.10.2020

PONDĚLÍ     8.00 - 12.00

STŘEDA     12.00 - 16.00

Žádáme občany, aby omezili osobní kontakt v kanceláři a upřednostnili písemný, elektronický nebo telefonický kontakt.

Nákup domů

Pokud by měl někdo z občanů - seniorů zájem o zajištění nákupu potravin, léků apod. může se ozvat na tel. 728 350 802 (starosta).

Zimní svoz odpadu

Od středy 7.  října začíná zimní týdenní svoz tuhého komunálního odpadu.

Seznam nedostatečně určitě identifikovaných vlastníků nemovitostí ke dni 1.9.2020

byl společně s výzvou občanům zveřejněn na úřední desce.

Úřední deska

Na úřední desce byla zveřejněna Veřejná vyhláška - Opatření obecné povahy, kterým se stanoví přechodná úprava provozu na silnicích II. a III. třídy a místních komunikacích ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Třebíč. Platnost stanovení: od 1.4.2020 do 31.3.2021.

DALŠÍ OPATŘENÍ

Žádáme tímto všechny občany, aby při pohybu na veřejnosti, hlavně při kontaktu s dalšími spoluobčany, do budovy radnice, do všech prodejen, na poštu, nosili roušky nebo si jakkoli zakryli ústa a nos (šátek, šála apod.). Starším občanům pohyb na veřejnosti nedoporučujeme. V případě jakékoliv potřeby nebo dotazu můžete volat na tel. 728 350 802.  

DŮLEŽITÉ INFORMACE - OPATŘENÍ

Dle opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 10.3.2020 s účinností od 11.3.2020 bude ZŠ Rokytnice nad Rokytnou od pondělí 16.3.2020 uzavřena. Opatření zakazuje osobní přítomnost žáků při vzdělávání nebo studiu. Opatření se týká také školní družiny. Opatření platí do odvolání. Rodiče a žáci budou průběžně o dalším postupu informováni prostřednictvím webových stránek ZŠ Rokytnice nad Rokytnou http://www.zsrokytnicenr.cz/cs

Potvrzená Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy) bude vydávána v kanceláři školy od pondělí 16.3.2020 od 7.00 do 15.00 hod., případně po telefonické domluvě tel. 774 493 631 v jiném čase.

Od úterý 17.3.2020 bude z důvodů nepřítomnosti dětí v MŠ a jejich omluvení do odvolání uzavřena MŠ Rokytnice nad Rokytnou.

Uzavřeny zůstávají i sportovní zařízení TJ Sokol a 1. SK Rokytnice a dětská hřiště na Sokolské zahradě a v MŠ Rokytnice nad Rokytnou.

V návaznosti na aktuální situaci prevence šíření koronaviru nabízíme službu nákupu potravin s donáškou našim starším spoluobčanům. Zájemci ať prosím kontaktují Úřad městyse Rokytnice na tel. čísle:  568 882 635, případně zástupce farní charity na tel. čísle: 724 804 786. 

Zubní lékař MUDr. Štěpek – neordinuje do odvolání.

Omezení provozní doby Úřadu městyse Rokytnice nad Rokytnou:

Pondělí a středa: 8.00 – 11.00 hodin

Celý článek

Římskokatolická farnost Rokytnice nad Rokytnou

ZŠ a MŠ Čáslavice - uzavření

ZŠ Rokytnice nad Rokytnou - uzavření

Důležité informace Covid-19

Masopust 2020

Letošní masopustní představení se neslo v duchu oslavy Země. Na sokolskou zahradu jí přišel popřát například prezident USA Donald Trump s první dámou, Večernice se svým doprovodem Měsíčníkem, Slunečníkem a Větrníkem, Adam s Evou nebo také toulaví čundráci. Oslavu narušili problémoví kůrovci, jinak se ale vše odehrálo v naprostém pořádku. Letošní masopust se vydařil!
Děkujeme účinkujícím maskám, že pomáhají udržet tuto tradici. Dále také všem pořadatelům, ať už strávili sobotní den točením piva, prodejem párku či úklidem sokolské zahrady. Samozřejmě velké díky patří obyvatelům Rokytnice, kteří jakoukoliv částkou přispěli během průvodu obcí do kasy a pohostili masky. Velice si toho vážíme!
Děkujeme a příští rok znovu!  Výbor 1.SK

PLAKÁT

Princezna ze mlejna v rokytnické sokolovně

Letošní dětský karneval se nesl v duchu filmové pohádky Princezna ze mlejna. Sličnou Élišku chtěli za ženu jak malej ale šikovnej čertík, tak také urousaný vodník a nenechal se odbýt ani bohatý knížepán. Všichni přinesli Elišce dárek a každý podle svého gusta. Knížepán drahé šaty, čertík vyčarované šperky, vodník kouzelnou šupinku, která Elišce zaručovala chůzi po vodě. Eliška si ale stejně nakonec vybrala svého Jindřicha, který se jí bez nákazy vrátil z Číny :). Sehranou scénku z oblíbené pohádky vystřídalo vystoupení dětí z místní mateřské školy a pak už se soutěžilo, tancovalo a řádilo. Do rokytnické sokolovny dorazilo na sto dětí v doprovodu rodičů i prarodičů. Desítky dětí vyhrály krásné ceny v dětské tombole, spousta z nich si také mohla vyzkoušet své pěvecké kvality na pódiu a ochutnat dobroty připravené v bufetu U Princezny Elišky. Poděkování patří všem organizátorům i sponzorům tohoto oblíbeného dětského odpoledne a také rokytnické kapele Balkán, která zahrála bez nároku na honorář.

Integrovaný dopravní systém Veřejná doprava Vysočiny od 1.3.2020

Odpisy vodoměrů

Oznamujeme občanům, že od středy 12.2.2020 do pátku 14.2.2020 bude pracovník Vodárenské společnosti Třebíč provádět v naší obci odpisy stavu vodoměrů. Žádáme občany, kteří nebudou doma, aby stav vodoměru opsali a vyvěsili na viditelné místo.

« Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 13 18 24 Následující »
Archiv článků

Kontaktní formulář

Vzkaz *
Jméno
Příjmení
E-mail *