07.5.2019 07:41:07

2. ročník Rokytná RUN – sportem k pomoci sobě i druhým

Druhý ročník charitativního běhu se odehrál první květnovou sobotu 4. 5. 2019. Po loňském úspěchu bylo třeba akci zopakovat a dát jí, jak jinak, určitou nadstavbu.

Tou byly/i například skvělé „cheersladies“ nebo-li povzbuzovači na trase (vidíte na fotce, nelze popsat:)), občerstvení v průběhu závodu i v cíli (nově čerstvý mošt z Moštárny a pálenice Veverka), i slavnostní start, kterého se s pistolí v ruce úspěšně zhostil místní pan farář Jan Krbec. Společným během či chůzí bylo možné podpořit rokytnické fotbalisty, konkrétně vybavení pro mladé sportovce. Start i cíl sportovní akce se odehrály na koupaliště. Počasí přálo a dorazilo na 100 účastníků jak místních, tak i přespolních. Do Rokytnice doběhl také známý maratonec Štěpán Dvořák z Třebíče, který má aktuálně za sebou rekord v non-stop přeběhu Slovenské a České republiky (1035 km za 10 dnů a nocí). Ve dvou okruzích 4,5 a 9 km se na lesních i polních cestách „utkali“ děti, dospělí i senioři, běžci i neběžci, spousta dobrodinců se zapojila symbolicky přispěním do společné kasy. V cíli nechyběly keramické i perníkové medaile pro nejmenší, oblíbený párek v rohlíku i skvělý mošt od Nováků z Veverky. Pro ty nejrychlejší byly připraveny ceny a gratulace na stupních vítězů. Výtěžek akce byl téměř deset tisíc korun.  V loňském roce se běželo pro výstavbu fotbalistických kabin. V letošním roce už bylo možné si je prohlédnout a využít jejich komfortní zázemí.

Díky patří všem sponzorům, kteří věnovali ceny vítězům, a také dobrovolníkům, kteří pomohli s přípravou i organizací akce. Těšíme se už teď na příští ročník tohoto skvělého závodu, který pomáhá každému jednotlivci i nám všem společně.

Ondřej Novák, jednatel 1. SK Rokytnice nad Rokytnou; Jana Štefánková, kulturní komise