23.3.2020 10:38:01

INFORMACE PRO OBČANY

Žádáme občany, aby dle nařízení vlády striktně omezili pohyb mimo svůj domov. Při pohybu na veřejných místech je nutné používat ochranu obličeje. 

ZŠ a MŠ Rokytnice, školní jídelna: do odvolání uzavřeno 

Vnitřní a venkovní sportoviště TJ Sokol a 1. SK Rokytnice + dětské hřiště za sokolovnou a u mateřské školy: ZÁKAZ VSTUPU

Pošta: omezená provozní doba 8.00 – 11.00 hodin. Občanům, kteří si vyzvedávají důchod na poště, bude důchod doručen domů.

Prodejna COOP, MINIMARKET: od 8.00 do 10.00 hodin vyhrazeno pro důchodce 65+

MUDr. Matějková: neordinuje do 14.4.2020

Masáže pí Bělíčková: provozovna uzavřena do 15.4.2020

Rady pro občany:

 

  • Pravidelně a důkladně si umývejte a desinfikujte ruce prostředky na bázi alkoholu.

  • Nedotýkejte se očí, nosu a pusy.

  • Pokud kýcháte nebo kašlete, vždy do jednorázového kapesníku, který následně zahoďte. Pokud kapesník nemáte, použijte alespoň rukáv.

  • Pokud máte respirační obtíže, noste roušku a umyjte si ruce po každém jejím sundání.

  • Dodržujte minimální vzdálenost osob na veřejnosti, alespoň 1 m.

  • Nošení lékařských roušek je WHO indikováno u osob s klinickými příznaky respiračního onemocnění z důvodu zamezení dalšího šíření nákazy do okolí. Řada zemí vyžaduje nošení u všech osob.

  • Používání lékařských roušek je jistě jedno z důležitých preventivních opatření, které pomáhá omezit šíření některých respiračních onemocnění, včetně COVID – 19. Přesto pouhé používání roušky bez dalších opatření je nedostatečné. V případech, kdy je nošení roušky indikováno, musí být toto opatření kombinováno s dostatečnou hygienou a častým mytím rukou.

  • Nošení roušek může podporovat falešný pocit bezpečí, proto nezapomínejte na hygienu rukou!

  • Kapacity výrobců jednorázových lékařských roušek rozhodně nejsou dostatečné, aby každý člověk na zemi mohl roušku nosit a denně střídat. Proto by lidé bez klinických příznaků rozhodně neměli bezdůvodně používat lékařské roušky, anebo respirátory, ale chránit sebe a především okolí jiným vhodným způsobem, například látkovými rouškami pro opakované použití. Pokud budou lidé, kteří nemusí, nosit lékařské roušky a respirátory, existuje možnost, že jich nebude dost pro ty, kteří je opravdu potřebují.

Posouzení zda použít k zakrytí obličeje „obyčejnou“ látkovou roušku nebo šátek, lékařskou roušku, anebo respirátor, závisí na zhodnocení rizikovosti prostředí, ve kterém se pohybujete a činnosti, kterou provozujete. Nadužívání speciálních ochranných pomůcek může mít za následek jejich nedostatek.

Antonín Novák, starosta

Kontaktní formulář

Vzkaz *
Jméno
Příjmení
E-mail *