12.12.2019 08:40:29

ROKYTNICE MÁ SVŮJ VLASTNÍ BETLÉM

Vloni jsme na Mikuláše poprvé v Rokytnici rozsvěcovali vánoční strom. Letos k němu přibyl krásný dřevěný betlém z rukou, respektive z pily pana Jaroslava Pecháčka z Hanušovic v Jeseníkách. Pan Pecháček vyřezal z topolu sochy Panny Marie a svatého Josefa motorovou pilou během týdne, jak nám sám při předávání řekl. „Je to má už desátá svatá rodina, kterou jsem vytvořil. Ať vám tu v Rokytnici slouží,“ vzkazuje pan Pecháček.

V předvečer svátku svatého Mikuláše 5.12. se v Rokytnici u stromečku sešly desítky menších i větších obyvatel, kteří si v počátku vyslechli adventní slovo k zamyšlení od tří významných osobností Rokytnice a to jmenovitě od starosty městyse Antonína Nováka, ředitelky MŠ a ZŠ Rokytnice Elišky Pulkrabové a administrátora rokytnické farnosti P. Jana Františka Krbce. Jan Krbec posvětil nový betlém a požehnal všem přítomným, pak přišly ke slovu děti z nově založené rokytnické scholičky. Děti zazpívaly vánoční skladbu, druhá písnička zvala na scénu Mikuláše. Ten přišel i se svoji družinou, kde nechyběli čerti ani andělé. Děti se nenechaly zastrašit a statečně si přicházely pro nadílku, pomohly také Mikuláši rozsvítit strom odpočítáváním. Krásné zátiší vánočního stromu a betlému, který zanedlouho doplní narozený Ježíšek, nás bude provázet po celou dobu adventu i vánočních svátků, aby nám připomnělo, co se před více než dvěma tisíci lety přihodilo a jak to může ovlivnit i náš současný každodenní život …. nejen o Vánocích.

 

PS: Velice děkuji všem, kteří se na přípravě vánočního stromu i betlému podíleli. Domeček (stáj) a jesličky vytvořil Pavel Štork, o osvětlení se postaral František Svoboda. Díky za pomoc na společném díle, které tu vydrží i dalším generacím.

 

 

Text a foto: Jana Štefánková

Kontaktní formulář

Vzkaz *
Jméno
Příjmení
E-mail *