02.5.2011 11:08:20

Setkání rodáků a den obce

Jak jste se možná již doslechli připravuje se na 11.června, což je sobota před poutí, "Setkání rodáků Rokytnice nad Rokytnou".

Nepůjde však "pouze" o setkání rodáků, ale tento den bude zaměřen i na ostatní občany, kteří třeba ještě nesplňují kritéria pro zařazení do výběru rodáků (tedy věk 50 let a více) nebo všechny obyvatele obce vůbec, protože v tomto roce slavíme 150.výročí otevření školy v podobě, jakou známe dnes.

Jediný rozdíl bude v tom, že pozvaní rodáci budou mít zajištěna místa k posezení v sokolovně a pro ostatní bude nachystáno zázemí na sokolské zahradě.

 Pro rodáky je od 13:00 nachystáno přivítání a oběd v sokolovně, vlastní program začne cca ve 14:30 žehnáním symbolů městyse (praporu a znaku ) v kostele sv. Jana Křtitele. Poté bude průvod od kostela na sokolskou zahradu, kde bude po slavnostním projevu pokračovat kulturní program v podání dětí ze ZŠ a poté vystoupí dechová hudba HORANÉ. Celé odpoledne bude ukončeno večerní pouťovou taneční zábavou se skupinou ONKELS na sokolské zahradě. O občerstvení bude postaráno, pouze zbývá doufat v krásné počasí. Máme připraveno i malé překvapení v podobě knížky o obci, která by měla být v tento den v prodeji. Malou ukázku z připravované publikace naleznete ZDE.

Tato akce je finančně podpořena dotací Kraje Vysočina

Srdečně Vás všechny zveme.

 

 

 

Josef Herbrych

Kontaktní formulář

Vzkaz *
Jméno
Příjmení
E-mail *