07.2.2012 11:19:41

Šmoulí karneval v Rokytnici

První únorovou neděli se v Rokytnici konal tradiční dětský karneval. Do sokolovny přišlo v rozmanitých maskách na sto dětí za doprovodu rodičů a dalších příbuzných. K vidění byla spousta zvířátek od berušek, kočiček, po pavoučí muže - "spidermany", desítky princezen, víl a tanečnic, mužskou řadu zastoupili rytíři, mušketýři a piráti. Nechyběli ani šmoulíci, v roli organizátorů. Taťka šmoula čepoval dobrou limonádu, Šmoulinka s dětmi soutěžila, Kuchtík šmoulil v kuchyni výborné palačinky. Koumák se nenechal odradit rozladěným Mrzoutem a bavil všechny svými jedinečnými nápady. Děti celé odpoledne protančily, zaujatě soutěžily o mnoho pěkných cen. Karneval byl zpestřen výstavou fotografií z předešlých ročníků. První karneval se konal v Rokytnici už v roce 1975. Na fotografiích, které se také promítaly na plátno na pódiu, se našla nejedna maminka i babička.

Kromě fotogalerie si můžete prohlédnout fotografie z této akce i ZDE

 

Tento karneval byl již organizován pod záštitou Úřadu městyse Rokytnice nad Rokytnou. Místní organizace ČČK, která byla dlouholetým organizátorem této akce byla v letošním roce zrušena. Na členské schůzi v listopadu 2011 schválil toto rozhodnutí výbor ČČK. Důvodem byla nedůvěra vůči oblastní organizaci v Třebíči, následně i pražské centrále. Nemalou měrou se zde podepsalo zvýšení členských známek. Z dosavadních Kč 50,-- za kalendářní rok u člena do 65-ti let se cena zvedla na Kč 200,--. Naší organizaci tvořili ze 75% starší spoluobčané, kterým se cena zvedla z Kč 20,-- na Kč 100,--. Průzkum, který jsme provedli v minulém roce ukázal, že s těmito podmínkami nesouhlasí většina členů

Proto jsme začali uvažovat o změně. Od Úřadu městyse Rokytnice nad Rokytnou nám byla nabídnuta možnost spolupráce přímo pod městysem. Můžeme nadále pokračovat v činnosti pod výborem pro občanské záležitosti.

Věříme, že toto rozhodnutí bude přínosné pro všechny občany městyse. Nebude třeba vybírat členské příspěvky, finanční prostředky naspořené z předešlé činnosti budou použity na pořádané akce.

Rádi bychom i nadále organizovali akce pro děti, různé kulturní i přednáškové aktivity. Vítáme všechny náměty, co by se ještě dalo v oblasti kulturní i sociální vylepšit. Rádi budeme za každou pomoc při organizaci našich akcí. Uvítáme všechny nové členy. Naší činností byla i návštěva jubilantů a osamělých občanů. Ve spolupráci se zastupitelstvem městyse Rokytnice hodláme v této činnosti pokračovat.

Doufáme, že nás budete i nadále podporovat, zejména svojí účastí na našich akcích a věříme v další úspěšnou spolupráci s ostatními organizace.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem členům ČČK, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na existenci ČČK v Rokytnici.

ČČK sice končí, ale naše činnost nadále pokračuje pouze pod jiným názvem.

Pavlína Haklová

 

 

   

 

Mgr.Jana Štefánková

Kontaktní formulář

Vzkaz *
Jméno
Příjmení
E-mail *